Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг “Ҳайвонот ва ўсимлик дунёси объектларининг давлат ҳисобини, улардан фойдаланиш ҳажмлари ҳисобини ва давлат кадастрини юритиш тўғрисида” 2018 йил 7 ноябрдаги 914-сон қарори 2018-сон қарорига мувофиқ Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитаси қуйидаги ишлар бўйича танлов эълон қилади:
“Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудида қушлар ва сут эмизувчиларнинг иқтисодий аҳамиятга эга турларини давлат рўйхатидан ўтказиш ва кадастрини шакллантириш”;
“Хоразм вилояти ҳудудида қушлар ва сут эмизувчиларнинг иқтисодий аҳамиятга эга турларини давлат рўйхатидан ўтказиш ва кадастрини шакллантириш”;
“Сирдарё ва Жиззах вилоятлари ҳудудида қушлар ва сут эмизувчиларнинг иқтисодий аҳамиятга эга турларини давлат рўйхатидан ўтказиш ва кадастрини шакллантириш”;
“Фарғона водийси ҳудудида қушлар ва сут эмизувчиларнинг иқтисодий аҳамиятга эга турларини давлат рўйхатидан ўтказиш ва кадастрини шакллантириш”.
Илмий-тадқиқот ташкилотлари ва консалтинг компаниялари тақдим этилган техник шартларга мувофиқ ёввойи ҳайвонот дунёси объектларини ҳисобга олиш ва кадастрини амалга ошириш бўйича ўз таклифларини тақдим этишга таклиф этилади. Тўлов тузилган шартномага мувофиқ кафолатланади.

Внимание, объявление!
Государственный Комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды, во исполнение Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан «О ведении государственного учета, учета объемов использования и государственного кадастра объектов животного и растительного мира» № 914 от 7 ноября 2018 г.,– объявляет тендер на выполнение следующих работ «Государственный учет и кадастр экономическое значение видов птиц и млекопитающих на территории Республики Каракалпакстан», «Государственный учет и кадастр экономическое значение видов птиц и млекопитающих на территории Хорезмской области», «Государственный учет и кадастр экономическое значение видов птиц и млекопитающих на территории Сырдарьинской и Джизакской области» и «Государственный учет и кадастр экономическое значение видов птиц и млекопитающих на территории Ферганской долины».
Научно-исследовательским организациям и консалтинговым компаниям предлагается представить свои предложения по выполнению учета и кадастра объектов животного мира, согласно представленному техническому заданию. Гарантируется оплата соответственно заключенному договору.