Andijonda o'rnatilgan kuzatuv kameralari orqali navbatdagi huquqbuzarlik aniqlandi
Andijon viloyati, Andijon shahrida chiqindi tashlash bilan bog‘liq huquqbuzarlik aniqlandi. Holat Ekologiya vazirligi Dispetcherlik va onlayn monitoring markaziy boshqarmasi tomonidan Andijon shahrida o'rnatilgan kuzatuv kameralariga muhrlandi.
O‘rganish natijasida fuqaro X. A. Andijon shahridagi "Bo'ston siti" hududida belgilanmagan joyga chiqindi tashlagani ma'lum bo‘ldi. Holat yuzasidan huquqbuzarga nisbatan MJtKning 91-Prim 1-moddasiga ko‘ra ma'muriy bayonnoma rasmiylashtirildi. X.A. bazaviy hisoblash miqdorining 5 barobari — 1 million 650 ming so‘m miqdorida jarimaga tortildi.

В Андижане камеры видео-наблюдения зафиксировали очередное нарушение
В городе Андижан одноимённой области выявлено нарушение, связанное с незаконным сбросом мусора в неположенном месте.
Ситуацию зафиксировали камеры видео наблюдения, установленные Центральным управлением диспетчеризации и онлайн-мониторинга Министерства экологии в г. Андижан.
В результате изучения стало известно, что гражданин Х.А. выбросил мусор в неположенном месте на территории «Бустон сити» г. Андижана.По данному факту в отношении нарушителя составлен административный протокол в соответствии с ч.1 ст. 91 АК. Х.А. оштрафован на сумму в размере 5 БРВ - 1 млн 650 тыс сум.