Qoraqalpog‘iston Respublikasidagi 721 ta ta'lim muassasasiga bolalarga mo‘ljallangan Qizil kitoblar tarqatilmoqda
10:39
3061
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi tomonidan respublika maktabgacha va maktab ta’limi vazirligining Nukus shahridagi 31-sonli umumta’lim maktab o‘quvchilariga bolalar uchun mo‘ljallangan Qizil kitoblar yetkazib berildi.
Ta'kidlash joizki, Qoraqalpog‘istondagi 721 ta ta’lim muassasasiga 2650 ta Qizil kitob beg‘araz tarqatilmoqda.
Ma'lumot uchun, bu kitoblar O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vaziri Aziz Abduhakimov tashabbusi bilan 40 ming nusxada nashrdan chiqarildi. Maqsad yosh avlodning ekologik madaniyati va mas'uliyatini yanada oshirish, bolalarda tabiatga ehtiyotkorona munosabatda bo‘lish ko‘nikmasini shakllantirishdir.

В 721 общеобразовательное учреждение Каракалпакстана доставлены Красные книги для школьников
В общеобразовательную школу №31 г.Нукуса Министерством экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Республики Каракалпакстан доставлены Красные книги для школьников.
Следует отметить, по всему Каракалпакстану в 721 образовательное учреждение доставлены 2650 изданий.
Для справки: тираж данных книг, изданных по инициативе министра экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Республики Узбекистан Азиза Абдухакимова, составляет 40 000 экземпляров. Цель – дальнейшее повышение экологической культуры и ответственности подрастающего поколения, формирование у детей умения бережно относиться к природе.