Ekologiya vazirligida soha xodimlarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligida “Xalqaro oʻrmonlar kuni”, “Butunjahon suv kuni” va “Butunjahon meteorologiya kuni” munosabati bilan taqdirlash marosimi o‘tkazildi. Tadbirda Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi hamda vazirlikning tizim tashkilotlari vakillari ishtirok etdi.
“Sohada uzoq yillardan beri mehnat qilib kelayotgan fidoiy ustozlar, hamkasblarimiz bilan uchrashib turganimdan juda mamnunman. Ekologiyani yaxshilash, tabiat resurslarini muhofaza qilish, iqlim o‘zgarishi muammolariga qarshi kurashishda sizning mehnatingiz muhim ahamiyatga ega, — dedi Ekologiya vaziri Aziz Abduhakimov. — Barchangizni kasb bayramlaringiz bilan samimiy tabriklayman. Ekologiya haqida qayg‘uradigan, umrini o‘z kasbiga bag‘ishlagan sizdek xodimlar soni ko‘payaversin”.
Tadbirda soha xodimlarining mas’uliyatli, sharafli mehnatlari alohida e’tirof etildi. Xususan, o‘rmonlarni ko‘paytirish, suvni asrash, meteorologiya sohasini rivojlantirish bugungi kunning eng dolzarb masalalaridan biri ekanligi ta'kidlandi.  “Xalqaro oʻrmonlar kuni” munosabati bilan 15 nafar, “Butunjahon suv kuni” munosabati bilan 11 nafar, “Butunjahon meteorologiya kuni” munosabati bilan esa 16 nafar xodim sertifikat va tashakkurnomalar bilan taqdirlandi.

В Министерстве экологии состоялось награждение работников отрасли
Министерство экологии, охраны окружающей среды и изменения климата провело церемонию награждения по случаю трех значимых дат: Международного дня лесов, Всемирного дня водных ресурсов и Всемирного метеорологического дня. В мероприятии приняли участие представители Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата и системных организаций министерства.
«Я рад встретиться с преданными своему делу преподавателями и коллегами, которые уже много лет работают в этой области. Ваша работа важна в сфере улучшения экологии, защиты природных ресурсов и борьбы с проблемами изменения климата. Я искренне поздравляю всех вас с профессиональными праздниками. Пусть увеличивается число таких сотрудников, как вы, которые заботятся об экологии и посвящают жизнь своей профессии», – сказал министр экологии Азиз Абдухакимов.
На мероприятии был особо отмечен ответственный и почетный труд работников отрасли. В частности, было отмечено, что лесовосстановление, водосбережение, развитие сферы метеорологии являются одними из наиболее актуальных вопросов современности. В связи с Международным днем лесов - 15 сотрудников были награждены грамотами и благодарственными письмами, по случаю Всемирного дня водных ресурсов – 11 сотрудников, в честь Всемирного метеорологического дня – 16 сотрудников.