BMTning O‘zbekistondagi vakili Matilda Dimovski bilan onlayn muloqot
17 aprel 2020 yil. O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi raisi Shavkat Abdurazakov va BMTning Taraqqiyot dasturining O‘zbekistondagi doimiy vakili Matilda Dimovski o‘rtasida onlayn muloqot bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar hamkorlik ko‘lamini kengaytirish, maqsadli dasturlar va loyihalar sonini ko‘paytirish, aholining ekologik bilim va madaniyatini shakllantirish, sohada ilg‘or xalqaro tajribalarni qo‘llash, donor hamjamiyatining resurslarini jalb qilish borasida ishlarni jadallashtirish to‘g‘risada to‘xtalib o‘tildi.
O‘z navbatida BMTning Taraqqiyot dasturining O‘zbekistondagi doimiy vakili Matilda Dimovski mazmunli suxbat uchun o‘z minnatdorchiligini bildirib, uchrashuv ikki tomonlama hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqishga ijobiy hissasini qo‘shishiga ishonch bildirdi.

Онлайн-встреча с Постоянным представителем Программы развития ООН в Узбекистане Матильдой Димовски
17 апреля 2020 г. Председатель Государственного комитета по экологии и охране окружающей среды Республики Узбекистан Шавкат Абдуразаков и Постоянный представитель Программы развития Организации Объединенных Наций (ООН) в Узбекистане Матильда Димовски провели онлайн-встречу.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы расширения сотрудничества, увеличения количества целевых программ и проектов, формирования экологических знаний и культуры населения, применения лучших международных практик в этой области, ускорения усилий по привлечению ресурсов со стороны сообщества доноров.
В свою очередь, Постоянный представитель Программы развития ООН в Узбекистане Матильда Димовская поблагодарила за содержательный разговор и выразила уверенность, что встреча внесет позитивный вклад в вывод двустороннего сотрудничества на новый уровень. поблагодарила за содержательный разговор и выразила уверенность, что встреча внесет позитивный вклад в вывод двустороннего сотрудничества на новый уровень.