Davlat ekologiya qo‘mitasi 2020 yil 1 sentyabrdan e’tiboran 2021 yil uchun «Ilmiy – tadqiqot, me’yoriy – uslubiy ishlarni, tashkiliy va tabiatni muhofazasi bo‘yicha tadbirlar Dasturi»ni  rejalashtirishni boshladi
12:30
5908
Davlat ekologiya qo‘mitasi 2020 yil 1 sentyabrdan e’tiboran 2021 yil uchun «Ilmiy – tadqiqot, me’yoriy – uslubiy ishlarni, tashkiliy va tabiatni muhofazasi bo‘yicha tadbirlar Dasturi»ni  rejalashtirishni boshladi.
Yuqoridagilarni inobatga olib, Davlat ekologiya qo‘mitasi joriy yil 30 sentyabrga qadar quyidagi talablarga muvofiq arizalarni qabul qiladi.
Ariza shakli:
–  Loyihaning nomi;
–  Muammoning qo‘yilishi;
–  Maqsadi;
–  Rejalashtirilgan tadbirlar va masalalar;
–  Yakuniy natijasi, samaradorligi;
–  Bajarilish muddati;
–  Bajariladigan ishlarning kalendar rejasi;
–  Amalga oshiriladigan ishlarning “Bajaruvchi” tomonidan tasdiqlangan qiymati, yoki tadbir qiymatnini  asoslovchi  boshqa tegishli hujjatlar;
Arizalar kuyidagi manzilga yuboriladi: 100047, Tashkent shahri, Yashnobod tumani, Tuytepa 2 A uy, yohud  elektron shaklda  e-mail: fond@uznature.uz manziliga yuborish mumkin.
Telefon: +998(71) 207-07-70 (ichki raqam 1016#, Ekologiya, atrof muhit muhofazasi va chiqindilar bilan bog‘liq ishlarni amalga oshirish jamg‘armasi mablag‘larini boshqarish bo‘limi).

Открыт приём предложений природоохранных проектов и мероприятий для включения в «Программы научно-исследовательских, нормативно-методических работ, природоохранных и организационных мероприятий на 2021 год»
12:30
5906
Госкомэкологии Республики Узбекистан информирует все заинтересованные министерства, ведомства, юридические и физические лица о начале  формирования «Программы научно-исследовательских, нормативно-методических работ, природоохранных и организационных мероприятий на 2021 год», финансируемых за счет средств Фонда экологии, охраны окружающей среды и обращения с отходами.
Открыт прием заявок и предложений природоохранных проектов и мероприятий, с целью их отбора в  формируемую программу Фонда на 2021 год.
Конкурсные предложения принимаются до 30 сентября 2020 года:
в электронном виде, в формате документа Microsoft Word или PDF, по адресу электронной почты – fond@uznature.uz