Italiyalik doktorning dolzarb ekologik masalalarga bag‘ishlangan ma'ruzasiga qo‘shiling!
Siz ekologiya sohasiga qiziqasizmi? Xalqaro munosabatlar, global boshqaruv va iqlim o'zgarishi o'rtasidagi munosabatlarni chuqurroq o'rganmoqchimisiz? Biz siz uchun oltin imkoniyatni taqdim etamiz!
Xalqaro munosabatlar maestrosi, italiyalik doktor Filippo Kosta Buranelli bilan bo'ladigan ommaviy ma'ruzaga qo'shiling.
Uchrashuv davomida Doktor Buranelli global boshqaruv nuqtai nazaridan ekologiya (inson faoliyatining Yer va uning ekotizimiga ta'sirini kamaytirishga qaratilgan harakat va mafkura) haqida gapiradi va Markaziy Osiyoda global hamda mintaqaviy holatlar kontekstida Ekologiya instituti missiyasini amalga oshirish uchun  qanday qadamlar tashlanayotganini tushuntiradi.
Ma'lumot uchun, Doktor Filippo Kosta Buranelli Buyuk Britaniyadagi eng nufuzli uchta universitetdan biri bo'lgan Sent-Endryus universitetining xalqaro munosabatlar bo'yicha katta o'qituvchisi hisoblanadi. Xalqaro munosabatlar, Yevroosiyo siyosati va qiyosiy mintaqaviylik sohasidagi katta tadqiqot tajribasiga tayangan holda, uning ishlari bir qancha jurnallarda, jumladan, Oksford tadqiqot  xalqaro munosabatlar ensiklopediyasida chop etilgan.
Hozirda Doktor Buranelli Edinburg qirollik jamiyati tomonidan moliyalashtirilgan Markaziy Osiyo mintaqasining shakllanishiga bag‘ishlangan kitob loyihasi ustida ishlamoqda.

Присоединяйтесь к лекции итальянского доктора, посвященной актуальным экологическим вопросам!
Вы эко-энтузиаст и хотите глубже изучить взаимосвязь между международными отношениями, глобальным управлением и изменением климата?
Если да, то у нас есть для вас блестящая возможность!
Присоединяйтесь к нам на предстоящую публичную лекцию с маэстро международных отношений, доктором Филиппо Коста Буранелли из Италии.
В ходе встречи д-р Буранелли расскажет про энвайронментализм (движение и идеология, направленные на снижение воздействия человеческой деятельности на Землю и её эко-систему) с точки зрения глобального управления и объяснит, какие шаги Центральная Азия принимает для обеспечения реализации миссии института энвайронментализма в контексте глобальных и региональных кейсов .
Для сведения: доктор Филиппо Коста Буранелли — старший преподаватель  международных отношений в Университете Сент-Эндрюс, который входит в тройку самых престижных университетов Великобритании.
Благодаря своему большому исследовательскому опыт в области международных отношений, евразийской политики и сравнительного регионализма, его работы были опубликованы в нескольких журналах, включая Оксфордскую исследовательскую энциклопедию международных отношений.
В настоящее время он работает над своим проектом по написанию книги о порядке формирования Центрально-Азиатского региона, который финансируется Королевским обществом Эдинбурга.