Dehqonobod tumani Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi bo‘limi xodimlari tomonidan Dehqonobod davlat o'rmon xo'jaligi hududida navbatdagi reyd tadbiri o'tkazildi.
Reyd davomida o'rmon xo'jaligining Boshchorbog', To'rtko'l o'rmon bo'limiga tutash hududidan o'tgan so'qmoq yo'lida Dehqonobod tumani “Chashmaimiron” MFYda yashovchi fuqaro M.R. hech qanday hujjatsiz 1 dona qurol bilan ov qilib yurganligi aniqlandi.
Huquqbuzar davlat inspektorlari tomonidan tuzilgan dalolatnomaga qo’l qo’ymasdan, voqea joyidan ketib qolgan. Unga nisbatan tegishli tartibda hujjatlar rasmiylashtirildi. Holat yuzasidan to‘plangan hujjatlar va ashyoviy dalilar qonuniy to’xtamga kelish uchun tuman IIBga jo’natildi.
Shuningdek, huquqbuzar tomonidan ovlangan kaklik tabiat bag’riga qo’yib yuborildi. 1 ta qurol, 5 ta patron, 1 ta bo’sh gilza, ta spirt qutisida porox va qo'rg'oshin esa ashyoviy dalil sifatida qonuniy to'xtamga kelingunga qadar olib qo'yildi.

В Кашкадарьинской области пресечена незаконная охота
Отделом экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Дехканабадского района было проведено очередное рейдовое мероприятие на территории Дехканабадского государственного лесного хозяйства.
В ходе рейда на прилегающей территории Турткульского отдела Бошчорбогского лесного хозяйства был задержан житель Чашмаймиронской махалли Дехканабадского района М.Р., охотившийся с использованием ружья без разрешительных документов.
Нарушитель скрылся с места происшествия, не подписав документ, составленный госинспекторами. Собранные по делу документы и вещественные доказательства были направлены в районное ОВД для рассмотрения в суде.
Также на волю был выпущен пойманный нарушителем азиатский кеклик. В качестве вещественных доказательств до принятия законного решения были изъяты 1 оружие, 5 патронов, 1 пустая гильза, порох и свинец.