Yangi tayinlangan Davlat ekologiya qo‘mitasi raisi OAV vakillari bilan uchrashadi
Ma’lumki, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 5 martdagi farmoni bilan Shavkatjon Abdurazakov O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi raisi etib tayinladi.
Ayni vaqtda atrof muhitni muhofaza qilish bo‘yicha aniq chora-tadbirlar rejasi hamda unga muvofiq ravishda strategiyani ishlab chiqish bo‘yicha Ishchi guruh tashkil etildi.
Shu munosabat bilan Davlat ekologiya qo‘mitasi rahbariyati 2020 yil 10 mart kuni soat 15-00 da bo‘lib o‘tadigan uchrashuvga barcha OAV, jamoatchi tashkilotlar vakillari hamda blogerlarni taklif etadi.
Tashrif buyurganlar sohada bo‘layotgan o‘zgarishlar yuzasidan fikr bildirish, muammolar hamda ularni hal etish yuzasidan takliflarni berish imkoniga ega bo‘ladilar.
Uchrashuv Toshkent shahri, Yashnabod tumani, To‘ytepa 2a uyda joylashgan Davlat ekologiya qo‘mitasi binosida bo‘lib o‘tadi.

Вновь назначенный председатель Госкомэкологии встретится со СМИ
Как известно, соответствующим указом Президента Республики Узбекистан от 5 марта 2020 года на должность председателя Государственного комитета Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды (Госкомэкологии) назначен Шавкатжон Абдуразаков.
Создана Рабочая группа по выработке плана конкретных действий по охране окружающей среды и разработке соответствующей стратегии.
В этой связи руководство Госкомэкологии приглашает представителей СМИ, блогеров, лидеров общественного мнения на встречу. Они смогут выразить мнение о том, что происходит в сфере, озвучить актуальные проблемы и предложить их решения.
Встреча состоится во вторник 10 марта, в 15:00, в здании комитета (Яшнабадский район, улица Той-Тепа, дом 2А).